ikinci el forklift alanlar | 2. el forklift alan yerler | 2. el forklift sat
İkinci El Forklift Alanlar
Yazar: - 01 Mayıs 2020
62
0

Forklift, bir iş makinesi türüdür ve önünde yer alan çatalar ya da kabin ile yüklerin bir yerden başka bir yere taşınmasına yardımcı olur. Herhangi bir yükün bir rafa yüklenmesi, araca yüklenmesi ya da indirilmesi forkliftler sayesinde rahatlıkla yapılabilir. Bunun dışında zaman zaman ikinci el forklift alanlar arayışı da ortaya çıkabilir. Kimi zaman kulanım ömürlerini tamamlamalarından dolayı böyle bir gereksinim olabilir. Çünkü her makine gibi forkliftlerin de bir ömür vardır. Bunu bitirenlere tamir, bakım fayda etmez olur ve satılması en doğru tercih olabilir.

2. el forklift alanlar arayışı kimi zaman da makine değişikliğinden kaynaklı olabilir. Bazen işletmenizin hacmini göz önünde bulundurarak bir forklift satın alırsınız; fakat bir süre sonra işleriniz artar ve sahip olduğunuz makine, yetersiz gelmeye başlar. Bu durumda yenisini almak için eskisini satmak isteyebilirsiniz. Bu da sizi ikinci el forklift alanlar arayışına sevk eder.

Bezen iş küçültme de olabilir. Türüne göre bu makinaların bir hacmi olur. Bir yakıt tüketimi olur. Bir bakımı, onarım gereksinimi olur. Bütün bunlara fazladan para vermemek adına sahip olduğunuz forklifti küçültme yoluna da gidebilirsiniz. Bunun için de elinizdeki makinayı satarak yenisini almayı seçebilirsiniz.

İkinci El Forklift Alan Yerler

Forkliftler bir iş makinası türü olsa da kendi içerisinde de çok farklı ölçülerde, çok farklı özelliklerde ve farklı markalar tarafından geliştirilmiş forklift türleri vardır.

Forklift türleri açık alanda kullanılan forkliftler ve kapalı alanlarda kullanılan forkliftler olarak ayrılır. Açık alanlarda kullanılanlar; dizel forklift, LPG forklift ve benzinli forklifttir. Kapalı alanlarda kullanılanlar ise akülü forklift ve elektrikli forkliftlerdir. Dolayısıyla yakıt ve enerjisine göre forklift çeşitleri değişir.

Kapasite olarak da 1 tondan 90 tona kadar yükleri taşıyabilecek şekilde forkliftler bulunuyor. Dolayısıyla hangi alanda ne kadar iş yapılacaksa ne kadar ağırlık kaldırılacak, taşınacaksa ona göre bir forklift makina bulmak mümkündür. Firmamız ikinci el forklift alanlar konusunda uzun yıllardır profesyonel çalışmalar ortaya koymakta, satmak istediğiniz makinalarınız için en yakın çözüm ortağı olmaktadır. Her nerede olursanız olun satmayı düşündüğünüz makinalarınız konusunda 2. El froklift alanlar konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sayfamızda yer alan iletişim bölümünden ve iletişim numaralarımızdan bizimle irtibat kurduğunuzda ekiplerimiz gerekli yönlendirmeyi yapacak, kısa sürede size dönüş yapacaklardır. Bu da satmak istediğiniz makinalarınızı hızlı ve güvenli biçimde satabilme avantajı sağlayacaktır.

İkinci El Forklift Fiyatları

İkinci el forklift alanlar arayışına girenlerin en çok merak ettiği konulardan birisi ikinci el forklift makinalarının fiyatları oluyor. Bu konuda net bir standart yoktur. Çünkü bu makinalar iş hayatının en özel parçaları olsa da özellikleri oldukça farklıdır. Markaları farklıdır ve modellerine göre piyasaya sürülmektedirler.

Mesela güç konusunda baktığımızda dizel forkliftler en güçlüleridir. Akülü olanlar nispeten daha az güce sahip olabilmektedir. Bunun tanında asansör tipi de farklı olabiliyor. Yükseklikler depolardaki raf yüksekliklerine göre ayarlanabildiği gibi yatay olarak kullanılabilenler de olabiliyor.

Bir diğer temel özellik, rampa çıkabilme ve dönüş kapasitesi oluyor. Bunlar zorlu koşullarda en iyi performansı sunabildiği için modele göre farklılık gösterebiliyor. Ayrıca lastik çeşidi olarak da forkliftler değişikliklere sahip. Kimi zaman havalı lastikler, kimi zaman dolgu lastikler kimi zaman da iz bırakmayan lastikler kullanılabiliyor. Dolayısıyla fiyatlar özelliklere göre, forkliftin durumuna göre değişiyor. Yine de firmamız her zaman en iyi fiyatı sunmayı prensip edinmiş bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Call Now ButtonFORKLİFTÇİYE TELEFON ET